Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

aldatılan erkek

Aldatılan Erkek

Yazar:

Kategori: ,

Aldatılan erkek, düşebileceğini düşündüğün en düşük nokta, kendinden şüphe, yetemediğini düşünme ve erkekliğine vurulmuş büyük bir darbe… Bu şekilde mi düşünmeli, yoksa yirmi birinci yüzyılın bozulmuş düzeninde bu durumu rasyonalizm ederek içinden çıkılmaz olarak görülen bu durumdan sıyrılıp, önüne mi bakmalı? Bu yazı da bunu inceleyeceğiz.

Aldatılma eylemi bir erkek için varoluşsal bir kriz yaratır. Aldatılan erkek’in bilinç altı bu hareketi kadın tarafından reddedilmekten ziyade, onun DNA’sını taşımayı reddetmesi ve başka bir erkeğin, kendi kadını olarak gördüğü bu kadınla çiftleşerek, senin üreme ihtimalini ve devamlılığını tehlikeye sokmasıdır. Bu nedenlidir ki, çoğu doğu toplumunda bu eylemin sonucu duygusal kontrolsüzlük sonucu cinayet ve tarafların yok edilmesine dönüşür. Bu tepkinin altında soyunun yok edilmesinden gelen bir öfke yatmaktadır.

Aldatılma durumunda alfa bir erkeğin yapması gereken ilk şey, kendini durumdan tamamen soyutlayarak geri çekilmektir. Ne yapmalıdır, ne yapılmalıdır bunu inceleyip kendi çıkarına olan duruma bir an önce geçmelidir. Kadını çağırıp onunla durumu bile konuşmamalı, onu direk silmeli ve onsuz hayatına durumu öğrendiği an başlamalıdır.

Erkek bir kadının onun üstünde hakimiyet kurmasına ya da duygusal olarak onun egemenliğine girmekten kaçınmalıdır ki bu tarz bir durumda en az yarayla çıkıp, hayatına kaldığı yerden devam edebilsin.

Aldatılma durumu, daha önce de belirttiğim gibi, bir erkek tarafından yaşanan en acı verici deneyimlerden biridir. Fakat, bu durumu büyütüp acıyı sürdürmeyi seçen de yine bu aldatılan erkektir. Durumu öğrendin, hızlı bir analiz yaptın, atılması gereken adımları attın ve sana ihanet eden insandan hemen uzaklaştın. Bu yapabileceğin en olumlu ve güçlü harekettir. Aldatan kadın bile bu tarz bir davranış sonucu şaşkınlığa uğrayacak ve yanlış mı yaptım diye düşünmeye başlayacaktır.

Öte yandan aldatılıp, “lütfen beni terk etme”, “sensiz yapamıyorum, geri dön” gibi cümleler duyan kadın artık bu erkeğin erkekliğinden şüphe edip, istese dahi bu erkeği bir erkek gibi göremeyecek ve doğal olarak onda oluşturabileceği arzuyu yok edecektir.

Aldatılan erkek için atacağı adımlar önemlidir. Hayatınıza odaklanın, denizde binlerce balık var. Müteşekkir olmalısınız ki böyle bir şeyi farkedip, hayatınızdan atabilme ve daha kaliteli bir hayat kurma şansı elde ettiniz. Hayat sizin hayatınız, baş rolde sizlersiniz. Yan rollerde kimin olduğu önemli değil, başrol olarak hikaye sizden devam edecek. Buna göre hareket ederek, hayatınızı en iyi hale getirin ve hayallerinizin ötesinde bir yaşam deneyimleyin.

Kısaca, aldatılan erkek için yapması gerekenler; hızlıca kendini silkelemek, çevresinde ki zararlı parazitlerden kurtulup, kendi geleceğini daha hırslı ve azimle inşa etmeye başlamasıdır. Saldırmak, zarar vermek ve herhangi bir duygusal kontrolsüzlük hareketi sadece size zarar verecektir. Karşınızdaki insan aldattıktan sonra, sizin öfkenizi bile haketmeyen bir varlıktır. Sessizce uzaklaşın ve bırakın sizsizliğin tadını çıkarsın. Bugün sizi aldatıp, başkasını tercih edenler sizin son halinizi gördüğünde, pişmanlıktan yerin dibine girecektir. Onlardan alabileceğiniz en iyi intikam budur.

Bu konu hakkında yararlı olabilecek, kadınlarda kırmızı bayraklar adlı konuyu inceleyerek; bu potansiyele sahip kadınlardan da en baştan uzaklaşarak hiç bu durumu deneyimlemek zorunda da kalmayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala