Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

alfa dul

Alfa Dul (Alpha Widow)

Yazar:

Kategori:

Alfa Dul dediğimiz kavramı kısaca açıklamak gerekirse; eskiden birlikte olduğu erkek arkadaşını ardında bırakamamış, ya gençliğinde yaptığı bir hata sonucu onu kaybetmiş ya da bu erkek tarafından terkedilmiş kadınlara genelde verilen isimdir.

Alfa Dul olarak isimlendirdiğimiz kadınlar yeni ilişkilerinde de sorunlar yaşarlar. Çünkü, eski erkek arkadaşlarının ( alfa erkeğin – hatta feminen davranışlar gösteren beta bir erkek bile olabilir bazı durumlarda ) ulaşılmazlığı ve onlarla ulaştığı yaşam standartlarını karşılamanız ve altına düşmemeniz gerekmektedir. Bunu kısa bir örnekle açıklamak gerekirse erkekler dünyası üzerinden şöyle açıklayabiliriz. Güzel bir Mercedes S Class arabanız var ve yıllarca bunu sürüyorsunuz çok mutlusunuz, bir gün ekonomik buhrandan dolayı satmak zorunda kaldınız ve bunun yerine kendinize bir adet B sınıfı Clio satın aldınız. S Class’tan sonra bu Clio sizi ne kadar tatmin edebilir? İlk aldığınız Clio olsaydı, bu farkı yaşamayacaktınız ama S Class’tan sonra Clio’ya geçiş sizde bir iç huzursuzluk ve keşke hissiyatı uyandıracaktır.

Alfa Dul olan kadınlarda da aynı hissiyat yaşanıyor, ama burada arabanın yerinde siz varsınız. Sizden önce ona ilklerini yaşatmış ve uzun süreler birlikte olduğu bir erkek varsa, onun yerine geçebilmeniz aşırı zor olacaktır. Çünkü, kadınlar daha duygusal varlıklar oldukları için o erkeği arzulamaya bilinç altı düzeyde devam edeceklerdir. Bu sizi sevmeyeceği anlamına gelmiyor, fakat sizi bir destek, bir yavru kediyi sever gibi sevecektir. Onun gözünde erkek olan eski partneri olurken, siz çok iyi kalpli ve onun tutunacağı bir daldan fazlası olamazsınız.

Alfa dul olan bir kadına eskiyi unutturmak mümkün değil mi? Evet, mümkün ama böyle bir çabaya girmek ne kadar mantıklı? Rollo Tomassi’nin de belirttiği gibi kırmızı bayrak gördüğünüz anda bu kadınlardan uzaklaşmak gerekir, özellikle Alfa dullardan. Çünkü, istemsiz olarak eski erkeğe olan arzusundan size bir nefret ve kin beslemeye başlayacaklardır.

Alfa dulların yapacağı ve genellikle deneyimleyeceğiniz hareketler şunlardır:

  • Sizi sürekli olarak eski sevgilisi ile karşılaştırması

Ne yaparsanız yapın onu asla tatmin edemezsiniz. Binlerce liraya çiçek alıp kalbini almaya mı çalıştınız. Berkecan olsa iki bin liraya çiçekler alıp onu mutlu ederdi. Ona iyi hissetmesi için küçük bir sürpriz mi yaptınız, Berkecan olsa bunu çok daha güzel planlardı. Ne yaparsanız yapın siz Berkecan değilsiniz, oda bunun farkında ve siz Berkecan olamadığınız için size varoluşsal bir kin beslemekte. Bunun sonucu olarak ise sizi bir kedi yavrusu gibi görüyor ama asla bir erkek olarak, bir adam olarak sizi değerlendirmeye almıyor. Şanslıysanız sizi ayda bir kaç kez cinsellikle ödüllendiriyordur o kadar, çoğu zaman havasında olmayan, iyi hissetmeyen bu hanımefendiler sizin yerinizde Berkecan olsaydı ayın her günü onunla olmak için de can atacaklardı, bunu da aklınızdan çıkarmayın.

  • Eski sevgilisine ait eşyaları veya fotoğrafları tutması

Eminim çoğunuz bununla karşılaştı. Çoğu alfa dul eski erkek arkadaşının fotoğraflarını, hediyelerini ve özel anlam taşıyan onu hatırlatan eşyaları evlerinde tutar. Siz bu durumdan rahatsız olup dile getirince de yobaz ve geri kafalılıkla suçlanıp bunların sadece bir hatıra olduğunu dile getirip, size kötü bir insan gibi hissettirirler. Bu davranış her ne kadar intrinsic bir davranış olsa da, manipüle edildiğiniz gerçeğini değiştirmez.

Genellikle sizinle olan fotoğraflarını Instagram, sosyal medya ve çeşitli yerlere koymazlar ve bu durumdan çekinirler. Sorduğunuzda ise “Ailem hesabımı görüyor, fotoğrafımızı koyamam” derler. Ama eski erkek arkadaşıyla zamanında bir sürü fotoğrafı olduğunu görür ve bunları sosyal medya da korkmadan paylaştığını da öğrenirsiniz.

O zaman şunu kendinize sormanız gerekir; “Burada yanlış olan bir şeyler var, ve ben bu durumda ne yapmalıyım.” Çoğu erkeğin atladığı ve özellikle bu kadınlara OneItis geliştirdiği kısım budur. Bu kadın ilgi, sevgi ve bağ göstermedikçe erkek bunları alabilmek için daha çok çabalamaya başlar. Halbuki kaba bir tabirle sizin almaya çalışırken götünüzü yırttığınız bu ilgi ve sevgi Berkecan’ın çabalamadan elde ettiği şeylerdi.

Bu noktada anlamanız gereken şey, her ne kadar alfa dul fiziksel ve sözlü olarak yanınızda olsa da, elinde olmadan aklı tamamen eski sevgilisinde ve siz bunu değiştiremezsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey bir erkek olmak ve bu ilişkiyi en kısa sürede ayaklarınızın üstünde sonlandırmaktır.

  • Cinsel ilişki de isteksizlik

Bu en kesin belirtilerden biridir. Tekrarlıyorum kendimi ama farkına varmanız için bunu defalarca söylemek zorundayım. Bir kadın size cinselliği şartlı sunuyorsa ya da sunmaktan kaçınıyorsa, True Desire dediğimiz şeyi ne yazık ki size hissetmiyor. Siz onun için bir B planı, yedekte tutulan ve ne olur ne olmaz denerek arada sırada ilgi kırıntıları yolladığı bir betadan başka bir şey değilsiniz. İlişkide cinsellik şartsız olarak sunulmalıdır, bunu göremiyorsanız bir şeylerden şüphelenmeye başlayabilirsiniz ve şunu unutmayın. Eğer şüpheniz varsa aslında şüpheniz yoktur!

  • İlişkisini gizlemesi ve piyasaya uygunum hissiyatı vermesi

“Hayatım, instagram benim özel alanım istediğimi paylaşırım, babam bana karışmadı sen kimsin ki?” Bu tarz cümleleri çok duyduğunuza eminim, özellikle bu yazıyı okuyorsanız. Bu noktadan sonra Instagram’da açık fotoğraflar, özellikle etekli ya da dekolteli ve erkeklerin ilgisini çekecek fotoğraflar paylaşılır. Dile getirseniz de; “Ben kendim için giyiniyorum, kimse bana karışamaz, erkekler sapık ve öküzse ben ne yapıyım.” , tavırları ile sizi manipüle ederek yanlış olanın siz olduğunu gösterirler.

Bu noktada siz değerli okurlarıma soruyorum, madem bu şekilde sadece kendini güzel hissetmek için bu fotoğrafları çekindiğini söylüyor partneriniz, neden çekinip size atmıyor ya da galerisinde tutmuyor da tüm dünyaya sergilemeye çalışıyor. Çünkü kadınların dünyasında geçerli olan para birimi ilgidir. Bu şekilde ihtiyacı olan ve yedek plan olarak tutabileceği erkekleri elinin altına almaya, onların dikkatini çekerek uygun bir kadın olduğu hissiyatını vermeye çalışıyor.

Ailem görür diye sizinle fotoğraf paylaşmayan bu kız, yarı çıplak bir şekilde ailesinin onu görmesinden rahatsız olmuyor ama değil mi? Alfa dul kadınların yaptığı “daldan dala atlama” yöntemi ile aslında sizden ayrılmadan kendine yeni adaylar arıyor. Bozulan hipergamisi ve eski ilişkisine benzer bir şey yaşayabilir miyim düşüncesi ile ilişkiden ilişkiye atlamaya ve zamanı gelince kendini yeniden piyasaya sokmaya çabalayan bir kadının planları bunlar aslında. “Kendimi güzel buldum ve iyi hissetmek için attımdan” ziyade “Kendimi güzel buldum ve Berkecan’ın beni beğenmesi ve onu etkilemek için attım” diyor aslında ama çoğu erkek bunun farkında değil.

Bu davranışları gördükten sonra yapmanız gerekenler aslında çok basit, bu kadınla aranızda daha ciddi bir şey yoksa bir tabak olarak kalabilir ve kısa süreli eğlence yaşayabilirsiniz. Ama, kesinlikle duygusal yatırım yapmamanız ve ilişkinizin uzuna dönmemesi kaydıyla. Diğer yandan eğer uzun ilişkideyseniz, hemen ayrılın.

Hayatınızdan boşuna bir dakika bile kaybetmenize gerek yok, çünkü “metalaşan alfa bir erkek” ile olan savaşı kazanma ihtimaliniz yok. Bırakıp giden bu erkek gerçekte bir alfa olmasa bile, kadın için ulaşılamaz olduğu için en yüksek değer alfa erkek olarak bilinç altına kazınmış durumda.

Göremediğiniz bir adamla boks yapmaya benzeyen bu durumda, göremediğiniz adamla ne kadar rekabete girseniz de hepsi içinden geçecektir. Bu nokta da, gelişmeye odaklanmalısınız ama kadın için değil. Onun için gelişmeye çalışmak sizi betadan başka bir şey yapmaz.

Kendinizi ve hayat kalitenizi arttırmak birinci öncelik olmalı, bunları ön plana aldığınızda da alfa dulların aslında size ayak bağı olan ve asla mutlu edemeyeceğiniz partnerler olduğunu göreceksiniz.

Kısaca, onları yalnız bırakın ve hayalindeki erkeklerinin onlara yaşattıklarını tekrar yaşayabilecekleri düşüncesi ile daldan dala atlayışlarını izleyin. 35’lerine geldiklerinde, 7-8 kedisiyle birlikte evde oturacak olan bu hanımların da erkeklerin ne kadar kötü varlıklar olduğuna dair konuşmalarına tanık olabilirsin.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala