Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 8 : Aşırı Kıskanç Kadınlar

Yazar:

Kategori:
Aşırı Kıskanç Kadınlar

Kadınlar diğer kadınların yatmayı arzuladığı erkeklerle olmak isterler. İçgüdüsel bir çekim olarak, diğer kadınların arzuladığı erkekler onlar için daha cazibeli ve erkeksi gelmektedir. Bu potansiyelinden dolayı o erkeğe çekilmesine rağmen, o erkeğin başka biriyle olabileceğini bilmesi kadında psikolojik bir ağırlık yaratır.

Rekabet anksiyetisine girmiş kadın, hem kendine eziyet eder hem de partnerine hayatı zindan edebilir. Kendine güvenen bir kadında bu durum ilişkiyi güçlendirebilecekken, güvensiz bir kadın kaybetme korkusuyla erkeği kısıtlamaya ve dahası çevrenizi de sizden uzaklaştırmaya çalışabilir. Kendi içsel problemini partnerinin problemi haline getirebilir ve erkeği amaçlarından uzaklaştırabilir.

Bu kadınlar bir predator gibi davranır ve her an gözü üzerinizdedir. Siz eve geldikten sonra ceketinizde saç arar, uyurken telefonunuzu karıştırır hatta sosyal ağlarda kaç kişiyi takip ettiğinizin bir çetelesini tutarak, bir artış olması halinde krize girebilirler. Sürdürülebilir bir davranış modeli olmadığı için zaman içinde bu kadınlar erkeği yavaşça istemsizce kendinden uzaklaştırırlar. Sevdiğiniz insanın gittikçe vahşi bir canlıya dönmesine tanıklık edebilirsiniz.

Bu tüketici davranış hareketleri ile kendi saygınlığını ve değerlerini partnerlerinin gözünde bitirirler. Sonuç olarak bu nokta da bir ilişkileri daha mahvolarak sonlanmış olur. Ama şunu unutmayın bir erkek olarak sizin işiniz bu kadını düzeltmeye çalışmak olmamalıdır, bir kadını kurtarabilecek kişi yine kendisi olmalıdır.

Kaynakça : Cooper, R. (2020). The unplugged alpha: The No Bullsh*t Guide to winning with Women and Life. Entrepreneurs in Cars.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala