Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

cinsel strateji

Erkek – Kadın Cinsel Stratejisi

Yazar:

Kategori:

Bugünkü yazıda tavsiye ve olaylara bakışınızı değiştirebilecek bilimsel bir yaklaşım ile erkek ve kadın arasındaki ilişkiyi inceleyeceğim. Bugüne kadar erkek-kadın ilişkisini daha düz bir şekilde işlerken, bugün daha evrimsel bir yaklaşımı ele alacağım ve bu konuda sizleri de aydınlatacağım.

Kadın ve erkek farklı canlılardır. Günümüzde her ne kadar Feminizm şemsiyesi altında iki cinsiyette birbirine eşitlenmeye çalışsa da, iki farklı düşünce ve yaşama stratejisini uygulayan bu canlıları, tek bir küme altında toplamak yanlış olacaktır. Bir kadının cinsel stratejisi ile erkeğinki tamamen farklıdır ve farklı olmak zorundadır da. Erkeğin cinsel stratejisi olabildiğince fazla şekilde üreyip, spermlerini dolayısıyla kendi genini mümkün olduğunca fazla kadına yaymak üzerine kuruludur. Bu noktada erkek öncelikle sağlıklı, güzel ve doğurgan bir kadına genini aktarmak isteyecektir. Hatta yapılan bazı bilimsel çalışmalar kadınların adet döngüsünde en doğurgan oldukları zaman diliminde erkekleri daha çok etkilediklerini ortaya koymuştur. Böylece, erkek öncelikli olarak hamile bırakabileceği, neslini devam ettirebileceği kadını – kadınları seçecektir.

Diğer tarafta ise kadının önceliği ona iyi bir gen verebilecek erkeği seçmektir. Fakat, olay sadece bununla sınırlı değildir. Genin yanında ona koruma sağlayabilecek, geleceğini güvenceye alacak ve doğuracağı yavrunun da geleceğini güvenceye alacağını bildiği bir erkekle olmak isteyecektir. Bu nedenle kadının stratejisi statü sahibi, potansiyelli ya da maddi imkan olarak güçlü erkeklere yönelmek olacaktır. Bu strateji doğal olandır ve kadını kötü bir birey yapmaz, aksine kadınlar zaten bu strateji sergilediği için nesilden nesile daha akıllı ve güçlü bireyler doğmuştur. Çünkü, yanlış strateji uygulayan kadınlar da erkekler de üreyemedikleri ya da ortaya getirdikleri çocukları hayatta tutamadıkları için evrimsel olarak elenip, sadece başarılı olanların genleri geleceğe aktarılmıştır. Yani, bugünün insanları geçmişteki başarılı insanların torunlarıdır.

Bu sebeple, erkeklerin de kadınların da doğalarının farkında olmaları çok önemlidir. Özellikle 21. yüzyıl propagandaları ile beyinleri yıkanmış bir nesil yetişiyor, erkekler maskülenliklerini kadınlar ise feminenliklerini unutmaya zorlanıyor ve bunun normal olan olduğu algısı yaratılıyor. Daha cinsiyetsiz bir toplum yaratılmaya çalışılıyor ki böylece doğaya karşı gelinmeye çalışılıyor. Unutmayın, insan ne kadar akıllı bir canlı olsa da hala hayvan sınıfında bulunan ve dürtüleri olan bir varlıktır. Belirli bir bilinç düzeyine erişmek, sizin iç güdülerinizi ya da binlerce yıl boyunca kazandığınız reflekslerinizi değiştirmeyecektir. Feministim diyerek yıllarını harcayan bir kadın, o maskülen erkeği görünce yanında kuzuya dönüyorsa bu ideolojilere körü körüne bağlanmamanız gerektiğinin en büyük göstergesidir. “Benim erkek arkadaşım ne giydiğime karışamaz” diyen kadın, 3 ay sonra “Selim bunu giymemi istemiyor rahatsız oluyor, ondan artık giymiyorum” diyen bir kadına dönüşebiliyorsa gerçeklerin farkında olun.

Doğa kaybetmez, binlerce yıllık intrinsic duygularınız, 50 senedir izlediğiniz batı propagandaları tarafından hızlı bir şekilde değiştirilemez. Tek yapmaya çalıştığımız kendimizi kandırarak cinsiyetsiz bir toplumun parçası olmaya çalışmak ve bunu medeniyet olarak görmek. Yıllarca bunlara kanmış ve sonunda gerçekleri görebilmiş bir erkek olarak size tavsiyem, bir an önce gerçekliğe dönün ve iç güdülerinize kulak verin. Unutmayın binlerce yıldır sizi hayatta tutan şeyler onlar…

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala