Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

erkek olmak

Erkek Olmak

Yazar:

Kategori:

Günümüz dünyasında erkek olmak gerçekten çok zor. Özellikle, kadınların gözünden erkek olmak çok kolay gözüken ve bir ayrıcalık gibi tanımlanan bir terim. Fakat, erkek olmak özellikle 21. yüzyıl dünyasında gerçekten insanı sürekli zorlayan bir durum, bir rol.

Toplumda var olan erkek ol, güçlü ol, sert ol, koruyucu ol fikirleri zorlayıcı gerçekler ama bir erkek olmanın zorunlulukları. Çünkü, evrimde bu şekilde çalışmış, bunları gerçekleştirebilmiş başarılı erkeklerin üremesine izin vermiştir. Kadınlar her ne kadar erkekler de bize eşit olsun önümüzde ağlasın diye sözlerde bulunsalarda bu asla gerçek değildir. Unutmayın, daha önceki yazılarda da belirttiğim gibi erkekler her zaman güçlü olmak ve burden of performance’ı taşımak zorundadırlar.

Bir kadının karşısında ağlamanız ilk sefer de belki alfa özellikleriniz yanında ona karşı bir beta özellik taşıdığınızı da belli etmenizden dolayı hoşuna gidecektir. Ancak, bir kaç kere daha ağlarsanız o kadın artık size güçlü ve güveneceği erkek olarak bakamamaya başlayacaktır. Tamamen içgüdüsel ve bilinçaltında gerçekleşen bu eylem, kadının farkına bile varmadan artık sizi istememesine neden olacaktır. Sonuç olarak bu kadın, güçlü ve alfa bir erkek isteğiyle sizi terk edecektir. Kadınların sözleriyle yaptıkları uyuşmaz, kadının hareketlerinden anca neler hissettiğini anlayabilirsiniz.

Erkek, öte yandan, yanında bir kadının ağlaması ve ona koruyucu olarak güvenmesini isteyecektir. Çünkü bu Feminen davranış erkeğin maskelen tarafını etkileyecek ve erkeğin kadını sahiplenmesini sağlayacak aradaki bağı güçlendirecektir. Bu nokta da fark etmeniz gereken şey tekrardan erkek ve kadının farklı zihin setlerine sahip varlıklar olduğu ve cinsel seçimlerinin de bu çevrede farklı olduğudur.

Kadın güçlü erkek, erkek ise Feminen kadın istemektedir, modern fikirler buna karşı olsa da doğanın istediği budur, sonuç olarakta doğa kazanır. Erkek olmanın yükü de buradan gelir, doğa da güçlü olan hayatta kalır ve ürer. Bu yüzden, tüm erkeklerin çalışması, gelişmesi ve başarılı olması gerekmektedir. En azından bunları yapabilen erkekler tercih edilecektir. Alfa erkek dediğimiz kavramda bunun üzerine kuruludur. Başarılı olan ve başarılarını düşünen erkek alfa erkektir, kadın peşinde koşan erkek değil. Aksine, hayatına ve başarıya odaklanan erkek zaten kadını kendini çekecektir. Çoğu kadın onunla olmak isteyecektir.

Bu nedenle erkek olmak zordur, çünkü 0’dan başlayıp bir şeyler inşa etmeye çalışırsınız. Ama kadın olmak buna nazaran daha kolaydır, 22’nizde en değerli halinize ulaşmış olursunuz, ancak bu süreçten sonra kısıtlı zaman içinde doğru erkeği bulmak zorunda olursunuz, bulamadığınız her yıl değeriniz biraz daha düşecektir. 35’den sonra ise bir kadının CPD’si ciddi anlamda düşmüş olacağından yaşayacağı hayat orta seviye de kendini geliştirmiş beta bir erkeğin yaşayacaklarına benzerdir. Bakın en başarısız kadın bile orta seviye bir erkeğin tecrübelerine tanık olacaktır. Bu sebeple, bugünden çalışıp başarılı olmaya başlamanız gerekiyor. Başarılı oldukça insanların size bakışı da değişecek ve daha mutlu bir hayat süreceksiniz. Bir erkek olmak zorundasınız ve en kısa sürede olursanız, güzel bir hayat süreceğinizi garanti ediyorum.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala