Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

geri dönen kadını geri almak

Geri Dönen Kadını Geri Almak – Vaka Çalışması

Yazar:

Kategori:

Eşimle 6 yıl önce evlendik. 4 ay çıktıktan sonra kendisine evlenme teklif ettim ve 3 ay sonra evlendik. Çabuk diyebilirsiniz, öyle olmadığını söylemiyorum ama doğru geldi. Yani ben, eşim ve oğlum (şu anda 8 yaşında).

Daha ilk dakikadan hatayı sizinde gördüğünüzü umuyorum. Bir kadınla en az 18 ay geçirmeden onunla birlikte bir hayat kurmayı düşünmeyin. Bırakın zaman içinde birbirinizi tanıyın. Bu noktada daha Honey Moon dediğimiz periyotta olan bu çift, 4 ay gibi kısa bir sürede birbirini tanımadan evlilik kararı ile büyük bir hata yapmış. Kadının gerçek yüzünü görme fırsatı olmadan erkeğin muhtaç bir şekilde onu kaybetmemek için burada yanlış bir adım attığı gün gibi ortada. Daha ilk yanlış burada başlamış.

Her şey harikaydı. Birlikte ilk çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik ve çok sevindik. Ne yazık ki bebeğimiz ölü doğdu ve bu, ilişkimizin hızla gerilemesini başlattı.

Bir kadın ve ilişki için en büyük travmalardan biri çocuğun kaybıdır. Kadın aslında bu kayıpla uğraşırken, aynı zamanda erkeğini koruyamamakla suçlamakta ve bu ondan uzaklaşmasına neden olmaktadır. Bilinçaltında kadın için o erkek başarısızdır ve çocuklarını koruyamamıştır. Her ne kadar bu durum gerçek olmasa da ne yazık ki burada gerçekleşen olay bu olmuş.

Bu onu aşırı bir depresyona sürükledi. Sanki buna hiçbir şey yardımcı olamazmış gibiydi ve ben güzel karımın hâlâ fiziksel olarak sağlıklıyken ölmesini izliyordum. Sonraki birkaç ayda, onun yanımda olduğunu görmek yerine, bana kafasını toparlayacağını söyleyen bir notla uyandım. Bir haftadır yanıt yok. Ben farkına bile varmadan geri geldi ve eşyalarının yarısını aldı. Her konuda engellendim.

Kafamı toplamak istiyorum demek aslında senden vazgeçtim ve kendi yoluma gitmek istiyorum, ama her şey yolunda gitmezse sen burada bekle bende sana dönebilirim demektir. Bir çocuğun kaybı ne yazık ki biraz bunu tetiklemiş, üzücü ve şanssız bir durum yaşanmasına rağmen ne yazık ki durum bundan ibaret.

Bu durum beni çok yaraladı. Bebeğimi kaybettim ve eşim beni 2 ay içinde terk etti. Oldukça derin bir depresyona girdim ve bunu oğlumdan uzak tutmak zorunda kaldım. Zor şeyler yaşadım. Neredeyse otomatik pilottaydım ve ciddi şekilde zayıfladım.

Yaşanan şeyler gerçekten ağır ve depresyona sürüklemesi son derece muhtemel, ama burada doğru olan şey bir çocuğa sahip olduğu bilincinde olarak güçlü kalmaya çalışması ve bu arkadaşta buna uğraşmış gibi gözüküyor. Doğru olanı yapmış, her ne kadar zor olsa da bir erkeğin yapması gereken tüm zorluklara karşı çocuğunu korumak ve gücünü geri kazanmaya çalışmaktır. Bu arkadaşın bu noktada tebrik edilmesi gerekiyor.

İyi arkadaşlarla daha yakın bağlantılar kurarak topluma geri dönmek, kendini iyi hissetmeye başladı. Eşim bu süre zarfında bir daha geri dönmedi ve ben de boşanma evraklarının ne zaman elime geçeceğini merak ediyordum.

İyi arkadaşlarına geri dönerek erkekler arasındaki bağlarını güçlendiriyor, intrinsic olarak doğru şeyi yapıyor ve zor döneminde diğer erkeklerden yardım alıyor. Böyle bir durumda yapılması gereken şey tamda budur, bir kadına gidip ağlamak ya da karınıza geri dönmesi için yalvarmak yerine, erkek ortamınızda acınızı paylaşmanız ve bu grubun sizin yanınızda olarak acınızı hafifletmesidir.

Bu hafta sonu sabahın 5’inde kapıma kim geldi tahmin edin, Karım. Ona söylemek istediğim o kadar çok şey vardı ki. İyi olup olmadığını bilmek istedim, geri dönmesi için yalvarmak istedim ama aynı zamanda ona gitmesini ve bir daha geri dönmemesini söylemek de istedim. Son 8 ayı 480km uzakta geçirdiğini ve aramızdaki şeyi kurtarmak için geldiğini söyledi.

Yukarıda söylediğim şey işte yaşanıyor, kadın daha iyi bir hayat kurma düşüncesiyle uzaklaştı ama umduğu şeyi bulamadı. B planını devreye sokarak eskiden sahip olduğu kocasına dönmeye karar verdi. Daha iyi bir hayata sahip olsaydı, bu erkeğin hiç bir şansı olmayacaktı.

Bu nedenle, bu tarz bir durumda tutumunuz net olmalı ve asla ikinci bir plan olmamalısınız. Erkeğin bu durumda yapması gereken bir an önce boşanma işlemini başlatmak ve kadını hayatından olabildiğince hızlı çıkararak hayatına bakmaktır.

Gülümsedim. Neredeyse seks yapıyorduk. Aynaya iyice baktım ve ne kadar aptal olduğuma inanamadım. Onu kollarını açarak karşılamamı bekleyerek geri geldi ve ben de aynen öyle yaptım. Onunla derinden empati kuruyorum ve her şeyin onu ne kadar kötü etkilediğini gördüm ama bir yıl boyunca terk edilmek ve hiç birşey olmamış gibi geri dönmesi affedilemez gibi geldi. Ona gitmesi gerektiğini söyledim ve şimdi buradayım, sizce ne yapmalıyım?

İlk olarak beta gibi hareket etmesine rağmen intrinsic olarak doğru şeyin bu olmadığını anlamış ve bundan rahatsızlık duymaya başlamış. Çoğunuzunda içinde hissettiği rahatsızlık aslında budur, yaptığınızın doğru olmadığını bilirsiniz ama beta tarafınıza yenilerek o sekse sahip olabilmek için kadını geri alırsınız.

Kadının da burada kullandığı cinselliği, bunu vererek erkeği elde edeceğini ve yaptıklarını unutturabileceğini düşünüyor ki çoğu durumda beta erkekler bu şekilde terk edilme ve aldatılma durumlarında sadece sekse olan açlıkları yüzünden kadınları geri kabul ederler.

Erkeğin intrinsic olarak kadını reddetmesi bu nokta da çok önemli, dahası bu erkeğin kırmızı haptan haberi olduğunu bile sanmıyorum. Aslında, çoğu erkeğin ihtiyacı olan ilişki paterninin genetiğinde yazılı olduğunun kanıtı niteliğinde davranış sergilemiş, böylece kırmızı hapın sadece bir düşünce değil, aktarılan ve yüzlerce yıldır kadın erkek ilişkilerinin sınırlarını belirleyen bir refleksin öğretisi olduğu fikri de bu sayede kabul görebilir.

Çok uzatmadan Reddit’te denk geldiğim bu vaka çalışmasını sizlerle paylaşmaktan çok mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bu tarz, direk yaşanmış olaylar bizlere aslında anlatıların gerçekliğini ve bunları her yerde gözlemleyebileceğimizi gösteriyor. Bu tarz yazıların devamında görüşmek üzere.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala