Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

hipergami

Hipergami

Yazar:

Kategori:

Hipergami nedir? Direkt ve kısa bir cevap ile başlamak istiyorum ki vakit kaybetmeyelim. Hipergami, bir kadının kendisiyle olacak en üst erkeği istemesine verilen süslü bir isimdir. Bir diğer deyişle kadının en iyi spermi arayışına denir.

Çok acıklıyıcı olmadıysa şöyle devam edelim. Günümüzde bir çok kadının evliliklerinde ya da ilişkilerinde sorun yaşadığını görüyoruz. Kimi zaman kadınlar durduk yere kavgalar çıkarıyor, kimi zaman sebebi olmayan yere erkeğe kızıp ondan sanki nefret ediyor gibi davranıyorlar. Bunlar bize toplum tarafından kadınlar bazen böyle yapar gibi dayatılsa da, bu durum aslında kadının hipergamisinin tatmin olmadığının bir göstergesi.

Kadın gerçekten o ilişkide erişebileceği en yüksek değer erkeğe eriştiğini düşünürse sıradan bir erkeğe yapacağı laf saymalar, durduk yere trip atmalar gibi eylemleri yapmayacak ve çoğu zaman feministim diye geçinen kadınlar bile bu erkek için feminen yanlarına dönüp onu mutlu etmeye çalışacaklardır.

Ne kadar ironik değil mi? Kadın erkek eşitliğini savunan çoğu kadın iyi bir erkek ya da en azından onları tatmin eden bir erkek bulunca genellikle doğal olan feminen yanlarına geri dönerler.

Her şey güzel, peki bir kadının hipergamisini nasıl tatmin edebiliriz? Edemezsin, sen olabileceğin en iyi versiyonun olmaya çalışmakla mükellefsin. Sırf onun seni beğenmesi ya da geri dönmesi için bir şeyler yapıyorsan emin ol ki onun gözündeki Beta erkeğin hakkını veriyorsun. Şunu unutmayın kadınlar Betalara kurallar koyar, alfalar için bu kuralları yıkarlar. Biraz kaba bir tabir olacak ama evlenene kadar seninle birlikte olamam diyen Cansu, yeni tanıştığı yakışıklı Berkecan’la o gece birlikte oluyorsa bu işte bir problem var değil mi? Bunun farkına varmakta bir başlangıç.

Bir erkek olarak bu konuda gerilmenize gerek yok. Cinsel Pazar Değer’iniz yıllar içinde özellikle siz 35’lerinize geldiğinde zirvesine ulaşacak. Bu nokta da ise kadınların ki çoktan düşmeye başlayacak, kadınların zirvesi 20-23 yaş arasıdır. Siz üst değer bir erkek olarak; maddi, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi geliştirdiğiniz sürece CPD‘niz artmaya devam edecektir. Yüksek CPD‘ye sahip erkekler hipergaminin neredeyse en yüksek noktasında olacağı için çoğu kadın tarafından arzulanacak ve hipergamilerini tatmin edebilecek bir birey olarak tanımlanacaklardır. Bu tüm kadınlar tarafından arzulanacaksınız anlamına gelmiyor, hala red edilecek ve tüm kadınları etkileyemeyeceksiniz ama etkilediğiniz skalanız artacak.

Kısaca, hipergami dediğimiz olay doğal seleksiyonun bir sonucu olarak dişi bireyin en kaliteli spermleri arayarak sonraki nesli daha iyi hale getirme çabasıdır. Kadınların bu şekilde davranması, sonraki nesillerin hep daha iyi hale gelmesine katkı sağlarken özellikle erkeklerin sadece yüzde 25’inin sekse ulaşabildiği ve güçlünün spermlerini aktarabildiği dönemde bu verimli nesiller için önemliydi. Günümüzde her ne kadar cinsel devrimden sonra sekse ulaşmak kolaylaşmış gibi gözükse de, erkeklerin sadece ilk yüzde 10’luk dilimindekiler sekse ulaşabiliyor.

Sizin görevinizde ilk 10’dalık kesimde olarak, tüm dünya arzulamasa da arzulandığınız bir alan yaratarak hem partnerinizi tatmin etmeniz, hem de maskülen ve üst değer bir erkek olarak bu gücü elinizde tutmanızdır. Siz kendini geliştiren ve başarılı bir erkek olduğunuz sürece kadının hipergamisi tatmin olacak ve sizden başkasını gözü görmeyecektir.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala