Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

ilgi

İlgiyi Belli Edebilmek

Yazar:

Kategori:

Bir erkeğin ilgisini belli edebilmesi önemli noktalardan birisi ama çoğu genç bunu saatlerce mesajlaşmak ya da “senden hoşlanıyorum” gibi cümlelerle açılmak olduğunu sanıyor.

Erkek kadın ilişkilerinde erkeğin daha sert ve net bir görüntü vermesi her zaman önemlidir. Bir kadından hoşlandığında ona olan ilgini belli edecek belli başlı yaklaşımlar vardır; kadını dışarıda buluşmaya çağırmak, bir şeyler içmeyi teklif etmek ya da biraz daha kendine güveniyorsan evinde güzel bir yemeğe çağırmak güzel örneklerdir.

Bu adımları attığında kadın ilgisini geri çekiyorsa, geçmiş olsun bu kadının sana bir partner olarak ilgisi yok, ama bir nedenden seni de yedek kulübesinden atmak istemiyor. Beta zihniyetinden kurtulmuş bir erkek olarak yapman gereken şey, NEXT’lemek başka bir şansın da yok zaten. Öte yandan kadına gösterdiğin ilgi güçlü bir partnerden ziyade onun ağlama duvarı olmaksa o durumda da yapman gereken şey yine NEXT çünkü üzgünüm ama kadının sana karşı olan tüm kadınsı hislerini, bir kız arkadaş durumuna düşerek yok ettin.

Fakat, ilgini gösterdiğin kız tam anlamıyla seni reddedemiyor ama ağırdan satmaya çalışıyor, bu durumda bir şans daha vermen gerekiyor. Lakin, bu şans en az bir hafta sonrasında olmalı ki kadına kaybedeceklerini yaşama şansı ver. Bunu manipülasyon olarak tanımlayarak bir çok kadın aslında erkeğe shaming uyguluyor ama manipülasyondan çok kadının seni kaybedince neler yaşayacağını gösteriyorsun ona ki senin değerini anlayabilsin.

Senin kaybının bir yansıması, demosu diyebiliriz bu sebeple kadının yaşayacağı duruma. Bir kaç hafta sonra yine güzel teklifin reddedildi mi? Yapacağın şey basit, NEXT. Hiç zorlamıyorsun, kimseyle de vakit kaybetmene gerek yok. Bu nokta da farkında olman gereken şey kendi değerin, kadının kendi aklından sana verdiği değer değil ki genç kadınların çoğu yüksek değerli erkeklerin değerini ancak çok geç olduktan sonra anlarlar.

Bir diğer kritik nokta ise flört etmeye çabalamaktır. Flört olayı beta erkek olayıdır, alfa bir erkek flört etmez, kıza yürür başarılı olursa kızı date’e çıkarır yoksa NEXT’ler. Yarım yamalak ilgi gösterme sözleriyle kadınla saçma sapan flört denemeleri betaların bir şeyler yapabilme şansıyla, dolaylı yoldan kadını etkileme çabasıdır. Bu sebeple, bu hataya düşmeyin net olun.

Sonuç olarak; erkek olarak net olun. İlginiz belli olsun, unutmayın bir beta değilsiniz; kaybetmekten korkmayın, kadının sizi kaybetmekten korkacağı bir erkek olun, yine de reddedilirseniz ki çoğu zaman olacaktır, unutmayın NEXT’leyin ve sizi hakeden kadınlarla birlikte olun.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala