Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 15 : Patolojik Yalancılar

Yazar:

Kategori:

Tüm insanlar zaman zaman yalan söylerler. Bu kimi zaman küçük tatlı yalanlardan oluşurken, büyük yalanlara ve ihanete kadar gidebilir. Patolojik yalancılar olarak bahsettiğimiz kadınlar ise bu işi başka bir noktaya taşımış ve hayatlarının büyük bir bölümünde sürekli yalan söylemişler ve söyleme ihtiyacı hissetmişlerdir.

İşin iyi yanı ise bu kadınlar o kadar fazla yalan söylerler ki bir noktada yalanları kendi kendine ortaya çıkar. Önceden yaşadığım ilişkilerimden birinde böyle bir kadınla birlikte olmuştum. Partnerim sürekli gelecek planlarından ve onları nasıl gerçekleştireceğinden konuşuyordu, fakat ne zaman harekete geçeceğini sorduğumda sürekli bir bahane uyduruyordu. Bir noktadan sonra onu denemek için farklı şeyler sormaya başladım. Bildiğim kadarıyla video oyunlarını sevmiyordu, o dönemde de özellikle video oyunlarının çok hoşuma gittiğini vurgular şekilde onunla konuştum.

Ta da! Video oyunlarından haz almayan kadın, bir anda video oyunlarını çok seven ve her zaman bundan çok keyif almış bir kadına dönüştü. Bu noktada, beni rahatsız eden benim için bir şeyler yapmaya çalışması değil, olmadığı ya da yapamayacağı şeyleri bana sunarak aşık olacağım bir karakter yaratmaya çalışmasıydı. Onu sevmem için yalancı bir persona yaratarak bunun arkasına sığınıyordu.

Bu tarz kadınlar ne yazık ki uzun ilişkiye uygun insanlar değillerdir. Çünkü, yalan ve kurgu dünyalarında sürekli kendilerini haklı bulacak, ilişki başında size aşık olacağınız bir kurgu dünya yaratırken, sizi elde ettikten sonra mağduru oynayacağı bir kurgu dünya oluşturma eğilimine sahiptirler. Bu sebeple, bu kadınları da tabak listenize ekleyerek güzel ve keyifli karşılıklı vakit geçirebilirsiniz ama uzun vade düşünmemenizi tavsiye etmekteyim.


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala