Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 17 : Öfke Patlaması Sorunları Olan Kadınlar

Yazar:

Kategori:

Bazı kadınlar yeterli düzeyde olgunluğa erişemez ve çevresinden gördüğü ilgi nedeniyle kendini geliştirme ihtiyacı da duymaz. Bu gelişmemiş zihin, hem hareketlerine hem de mentaline yansıyarak ortaya çıkar. Çoğu zaman bu ortaya çıkışta bir öfke patlaması ile gerçekleşir.

Bu gelişmemiş zihin yapısı, aslında yeni yürümeye başlayan bir bebekte de gözlenebilir. Yeni yürüyen ve istediği oyuncak elinden alınan ya da dondurma yemesine izin verilmeyen bir çocuk, sinirlenerek elinde bir şey varsa etrafa fırlatır, yerde ki eşyaları tekmelemeye başlar, çeşitli çığlıklar atar. Çoğu zaman bu çocuğun hareketleri normal karşılanır, çünkü 3 yaşında ki bir çocuktan mental bir olgunluk beklemek haksızlık olacaktır. Ama yukarı da bahsedilen öfke sorunları olan kadınlar da aynı şekilde davranırlar ve günün sonunda size çok iyi bir seks vererek her şeyi çözebileceklerini sanarlar.

Bu kadınların öfke nöbetleri farklı şekillerde ortaya çıkarlar. Mesela bir konuda sizin yaptığınız bir harekete sinir olurlar ve pasif-agresif bir şekilde Instagram’da başka erkeklerin ilgisini çekecek şekilde paylaşımlar yapmaya başlarlar ya da açık kıyafetler giyip bunları paylaşarak sizinde rahatsız olmanızı hedeflerler. Bu paylaşımlar kısaca şu anlama gelir; “Merhaba erkekler, erkek arkadaşım beni kızdırdı ve artık buradayım, bana bakın, beni onay ve ilgi yağmuruna tutun”

Ne yazık ki öfke sorunu olan kadınlar ve baba sorunu olan kadınlar arasında bir korelasyon bulunmaktadır. Genellikle babasıyla sorunları olan kızların babasının çizdiği çizgilerden çıkarak onu bir nevi protesto ettiği görülmüştür. Aynı düşünceyle, erkek arkadaşıyla sorun yaşayan kadının babasıyla olan ilişkisinden öğrendiği bu asi aksiyonu partnerine de uygulayabileceğini düşünerek farkında olmadan iki partner arasında ki bağı ve sevgiyi zedelerler.

Bu durumu deneyimliyorsan, bu öfke patlamalarına karşı çık ve kesinlikle sana etki etmesine izin verme. Senin bu tavrına saygı duymayan bir kadına ise “bay bay” demekten başka çaren kalmıyor.

Unutma bir kadının en değerli para birimi ilgidir. Bu tarz bir öfke patlaması yaşayan kadınla 4-5 gün boyunca hiç iletişim kurma, bu dolaylı yoldan ona verdiğin ilgiyi de keseceğin anlamına geliyor. Bu ilgiyi keserek ya onun yaptığı hareketin farkına varmasını sağlayabilirsin, ya da kısaca elveda diyerek yeni limanlara yelken açmış olacaksın.

Soliptik yapıları sebebiyle kadınlar yaptıkları hataları rasyonelize etmeye çalışacaklardır. Bu nedenle bu öfke patlamalarını bir şekilde rasyonelize ederek, sizi suçlu ilan edeceklerdir. Ama, onlara muhtaç oldukları ilgiyi vermeyerek düşünmeye başlamalarını sağlayabilirsiniz. Sizi gerçekten arzulayan ve kaybetmekten korkan kadın bu süre sonunda sizin sınırlarınız içine, yani çerçevenize girerek sizinle olacaktır. Bunları kabul etmeyen kadın da ise zaten true desire yoktur, bu sebeple nextlemek sizin için en mantıklı hamle olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melis
Melis
5 ay önce

Ben bu kadınmışım. Erkek arkadaşıma üzüldüm 🙁

Paylaş
Bağlantıyı kopyala