Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 20 : Bağımlı Kadınlar

Yazar:

Kategori:

Herhangi bir bağımlılı olan bir kadın, yürüyen büyük bir kırmızı bayraktır. Hayatta mükemmeli amaçlayan ve büyük hedefleri olan bir erkek için sigaraya, uyuşturucuya, alkole, alışverişe ya da herhangi bir diziye bağımlılığı bulunan bir kadın büyük bir tehlikedir.

Herhangi bir bağımlılık kadın ya da erkek farketmeksizin, kişinin hayatını, aldığı kararları ve hatta konuşmasını etkilemektedir. Bu bağımlılık bireyi mahveder ve bir erkek olarak bu kadının senin hayatında olmasından dolayı sende etkilenmeye başlarsın. Onun seni olumsuz etkilemesi, seni de sağlıksız bir bağımlılığa hapsetmiş olur.

Türkiye’de çok yaygın olan dizi bağımlısı kadınlar sürekli diziler hakkında konuşur ve tüm yaşamları bu bağımlılıkları tarafından işgal edilir. Arkadaşlarıyla sohbetleri bile bu diziler hakkında olacaktır.

Alkolikler ise sürekli alkol arayacak ve buna bağımlı olduklarından hayatının merkezlerinde sürekli içmek olacaktır. Ayrıca, alkol bağımlılığı kilo alımına ve libido düşüklüğüyle doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple cinsel hayatları da olumsuz etkilenecektir.

Akıllı ve yüksek değer erkek bağımlı kadınlar ile ilişki yaşamayacaktır. Kendi hayatını merkezine koyarak yüksek değerli kadını arayacaktır. Ayrıca, yaygın olan “Captain-Save-a-Hoe” fikrinden çıkmalı ve bu kadını kurtarmanın sizin göreviniz olduğu algısını da bırakmalısın. Beyaz atlı bir şovalyeye dönüşme fikri tüm erkekleri etkilesede, bu kadının sorunundan kurtulduğu anda hipergamisinin yönlendirmesi ile sonraki ejderha ile kaçmayacağına emin olamazsın. Bu da zaman ve emeğin kaybı anlamına gelmektedir.

Bu kadınlar bağımlılığın farkında ve bunu yenmek için çalışıyorlarsa mükemmel, aferin onlara. Ama bu kadını yine de tam anlamıyla hayatına alma ve bir tabak olarak tutmaya devam et, ne zamanki onda bir gelişme ve değişim gördün o zaman onun seviyesini arttırabilirsin.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala