Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Bakirlik, bakirelik

Kızlar Erkekte Bakirliğe Önem Verir mi?

Yazar:

Kategori:

Türkiye’nin ilişki noktasında en fazla git gel yaşadığı noktalardan biri; kadın erkekte ilk olmak ister mi? Bu kadınlara sorulduğunda tabii ki cevabı verilse de gerçekten öyle mi, yoksa daha önce dediğimiz gibi kadınların hareketlerini mi incelemeliyiz yoksa sözlerine mi inanmalıyız? Daha fazla uzatmadan konuya girelim.

Hiç uzatıp kıvırmadan direk sonucu yazmak istiyorum. Kadın erkekte tecrübeye önem verir, bu nedenle erkeğin daha önce ilişkisi var mı yok mu önemsemez. Kadınlar doğada anı yaşamaya meyilli olarak evrimleşmiştir. Partnerinin geçmişi ya da geçmişteki başarısızlıkları onun için bir önem arz etmez. Aksine partnerinin gelecekte neler yapabileceği ve şuanda sahip olduğu başarılar erkeği kadın için önemli bir cazibe noktası haline getirecektir. Bu sebepledir ki; her ne kadar kadınlar ben ilk olmak isterdim deseler de, aslında ilk olmak gibi bir gayeleri bulunmamaktadır, en azından bilinç altı düzeyde. Çünkü onlara iyi bir yaşam ve kaliteli hayat sağlayabilecek partnerin, tecrübeli ve yetkin olması gerektiğini içten içe bilirler. Tabii ki bu noktada bir diğer önemli faktör ise kadının yaşıdır.

Basit bir düzlem şeklinde oluşturulması gerekirse;

  • 15-18 arası: Bu nokta da kız kendini yeni yeni keşfeder, medya tarafından ona dayatılan hayatının erkeğiyle her şeyi ilk kez keşfetmek ve sonsuza kadar (!) onunla olmak isteyecektir.
  • 18-22 arası: Kadın eğlence ve heyecan arar, partnerinin ona sağlayıcı olmasından ziyade, erkeksi ve vurdumduymaz olması ona haz verecektir.
  • 22-26 arası: Önceki istekleri bir kenara atmadan, daha oturaklı ve ayakları üstünde durabilen, statü olarak toplumda ve iş hayatında önemli olmuş kişileri isteyeceklerdir.
  • 27-32 arası: Bu nokta da kadın artık, ortalama ama toplum tarafından da onaylanacak bir eş ile hayatını birleştirip, içgüdüsel olarak çocuk sahibi olmak için kriterlerini düşürecektir. Bu nokta da, “artık bana iyi gelecek beni anlayacak biri ile olmak istiyorum” lafları bolca duyulur.
  • 32-40 arası: Bu nokta artık geri dönülemez bir noktadır, kadın içgüdüsel olarak varoluşsal çocuk sahibi olması gerektiği fikri ile müsait olan en iyi partnerle evlenmek ve bir çocuk sahibi olmak ister.

Bu tablo göze alındığında, kadının 15-18 yaş arası dönemi hariç, tecrübeli ve başarılı erkekleri seçtiği genel olarak doğrudur. Bir kaç kişi gelip, benim için bakirlik önemlidir diyebilir, fakat burada anlatılan toplumun geneli için geçerlidir.

Erkek için ise durum tam tersidir. Erkek partnerinin bakire olmasına önem verir, bu onun için evrimsel süreçten doğmuş ve kadının hamileliğinin kendisi tarafından sağlandığını bilmesi açısından önemli bir göstergedir. 21. Yüzyılın getirdiği fikirler ile kadın ve erkeğin cinselliği çok rahat yaşaması, bilinç altı düzeyde bu düşüncelerin yok olduğunu göstermez. Muhafazakar halkın çoğunluk olarak yaşadığı bölgelerde, yobazca görülse de bu fikir hakimdir. Kadının kendini koruması onun değerini yükseltecektir, daha önceki yazılardan da belirttiğim gibi, kadın doğduğu andan itibaren değerlidir. Tek yapması gereken değerini korumak için cinselliği doğru partnerine saklamasıdır. Bu nokta da değerden bahsederken, Cinsel Pazar Değeri’nden bahsetmekteyim. Yoksa tüm insanlar sahip oldukları bilinç ve fikirler sebebiyle hali hazırda değerlidir.

Kısaca yazıyı özetlemek gerekirse, bir kadının cinsel pazar değeri geçmişinde yaptıkları ile ölçülürken, bir erkeğin cinsel pazar değeri potansiyeli ve başarıları ile şekillenir. Bu sebeple, kadın erkekten bakir olmasını bekleyebilir ama onun için bu bilinç altı düzeyde çok da önemli değildir. Erkek için ise bakirelik, partnerini önemli bir noktaya taşıyacaktır. Hali hazırda Cinsel Pazar Değeri yüksekte olan kadını, daha çok arzulanır ve CPD’de daha üst noktalara yerleşebilmesine olanak sağlar. Tabii ki bakire değil diye bir kadının Cinsel Pazar Değeri tamamıyla düşmeyecektir, ama ilişkiye girdiği her kişi başına bu değerde bir kayıp yaşaması muhtemeldir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala