Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

oneitis

Oneitis – Ruh İkizi Sendromu

Yazar:

Kategori:

Öncelikle tekrardan hepinize merhaba değerli okuyucular, Oneitis en önemli konulardan biri olarak öncelikle her erkeğin farkındalık kazanması gereken bir terimdir. Oneitis kısaca Ruh İkizi Sendromu olarak aktarılabilir. Tam olarak anlamını Türkçe olarak karşılayamasa da, bir erkeğin bir kadına tamamen bağlanarak o kadının kendisi için özel olduğunu düşünmesi ve bir başka kadının bir daha böyle olamayacağını düşünmesi haline Oneitis sendromu denebilir.

One; “O” – “Özel Kişi” gibi çevirilebilir. “-itis” ise genellikle hastalıkların aldığı belirteç tarzında bir ektir. Oneitis ise bu bağlamda kişinin karşısındaki kadına takıntılı ve onu ilahlaştırdığı üstün bir varlık olarak gördüğü hastalıklı bir ruh halinde bulunma durumudur.

Rational Male‘in yazarı Rollo Tomassi, Oneitis için bir felçtir der. Gerçekten de öyledir ne kadar başarılı ya da kariyerinde iyi bir erkek olsanız da, bu hastalığa bir kere yakalanırsanız o kadın sizin için her şeyden önemli hale gelir. Hatta, bu durum da öyle bir noktaya gelir ki kadın artık eski sizi göremediği için sizden soğumaya başlar. Bu kaotik döngü içinde sizin sevginizde artmaya devam eder ve en sonunda terkedildiğinizde bu kadını tüm dünyadaki diğer kadınlardan üstün ve sizi anlayabilen tek varlık olarak görmeye başlarsınız.

Bu hastalıktan korunma yöntemi ise aslında çok basit. Karşınızdaki kadının bir ödül olmadığını, karşılıklı ödül olarak birbirinizle olduğunuzu düşünmeniz lazım. Ayrıca, özellikle 21. yüzyıl medyasının bolca pompaladığı Ruh ikizi – Özel Kişi gibi kavramlardan kendinizi kurtararak böyle bir şey olmadığının farkına varmanız gerekmektedir.

Biyolojik olarak bile tek kadına bağımlılık geliştirmeden, birden çok kadınla beraber olabilecek bir anatomi ve zihin setiyle doğmuşken toplumun baskı ve medyanın propagandalarıyla, kadınların özel olduğu ve onlara hizmet edilmesi gerektiği fikri ile onları özel kişileştirme çabaları içine giriyorsunuz.

Bir diğer deyişle elmanın diğer yarısı olan bir partneriniz yok. Siz bir elma değilsiniz ve bir erkek olarak sizin partneriniz olabilecek on binlerce kadın var, olamayacak da bir o kadar var. Bunu göz önünde bulundurarak bu hastalıklı fikirden kurtulmanız gerekiyor.

Yazıyı noktalamadan önce şu alıntı ile bu hastalığın aslında ne kadar kapsayıcı ve tehlikeli olduğuna da değinmek istiyorum. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

“Eski sevgilini unutamıyor musun, ruh ikizi kişilik bozukluğundan. “Ben seni sadece arkadaş olarak görüyorum” kadınına arkadaş mı oluyorsun, ruh ikizi kişilik bozukluğundan. Bekarsın ama tek bir kadınla ilişkiye giriyorsan ve diğer fırsatları yaratmıyor hatta değerlendirmiyorsan, ruh ikizi kişilik bozukluğundan. Onu unutamıyor musun, ruh ikizi kişilik bozukluğu. Seni aldattı, terk edemiyor musun (Allah aşkına yapma!!!), ağır ruh ikizi kişilik bozukluğu. İlişki biraz ilerleyince “karım / sevgilim benim hayatımın kadını diyerek kendini salıp, sonra terk edildi isen”, klasik ruh ikizi kişilik bozukluğu.” -Erkek Adam

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala