Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 9 : Parti Kızları

Yazar:

Kategori:
Parti Kızları

Bu yazı da, ilişki konularına bir göz atalım ve özellikle “Parti Kızları”nı konuşalım. Çünkü herkesin aklında bir yerde bu konu var, değil mi?

27 yaş altındaki çoğu kadının “parti yılları” denen bir dönemi oluyor. Bu süre zarfında uzun vadeli ilişkilere pek girmiyorlar. Şimdi, bir kızla tanışırsın, her şey güzel gider, ama anlarsın ki kızın hala partilere devam etmeye meraklı. İşte burada iki seçeneğin var:

  1. Ona açık açık söyle: “Bilmiyorsan, genelde kızlar sevgilileri olan kızlarla partilemeye pek sıcak bakmazlar. Eğer devam etmek istiyorsan, yol yakınken ayrılalım.”
  2. Bir diğer seçenek ise onu bir tabak olarak görmek. Yani, ilişki falan bekleme, sadece arada bir takıldığın kızlar arasına onu da alabilirsin.

Bazı kızlar vardır, “parti yılları” geçmiş, ama hala o tempoya özlem duyanlar. Bu konuda anlayışlı olmak lazım, çünkü hayatın farklı evrelerinde her şey mümkün. Ama işte kritik nokta, kızın sürekli partilere gitmesi. İnsanın kendini gösterme şeklidir bu, reklam yapar gibi. Eğer kız sürekli olarak bu modda geziyorsa, işte o zaman onun ilişki malzemesi olmadığını anlamalısın.

Bilgi verelim biraz: Erkekler, genelde yatırım yaptıkları kadından bir miktar sadakat beklerler. Normal bir durum bu. Ama şu “New Age beta erkek anlatısı” dedikleri poliamori (birden fazla sevgili) işlerini pek benimsemez. Kimse sevgilisini paylaşmak istemez, değil mi?

Son olarak, bir kızın yaptıklarına inan, lafına değil. Eğer söyledikleriyle yaptıkları arasında çelişki varsa ve partilere gittiğinde sanki sevgilisi yokmuş gibi davranıyorsa, o zaman harekete geçme vakti gelmiş demektir. Çünkü burada aksiyonlar sözlerden daha çok şey anlatır.

Parti kızlarıyla güzel vakit geçirmiş biri olarak sana tavsiyem şu; Parti kızlarıyla uzun vadeli işlere bulaşma. Eğer bir parti kızıyla takılıyorsan, onu sadece bir tabak gibi gör ve beklenmedik durumlarla karşılaşma.

Kaynakça : Cooper, R. (2020). The unplugged alpha: The No Bullsh*t Guide to winning with Women and Life. Entrepreneurs in Cars.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala