Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

Kırmızı Bayrak 4 : Seninle Rekabet Halindeki Kadınlar

Yazar:

Kategori:

Her ilişkide karşımıza çıkabilen ve genellikle göz ardı edilen bir kırmızı bayrak, seninle rekabet halindeki kadınlardır. İlk bakışta bu durum tatlı bir rekabet gibi görünebilir, ancak aslında bu, senin mücadeleci yanını sınamaya yönelik bir testtir ve senin değerini düşürmeye yönelik bir harekettir.

Sosyal normlar içinde, kadınlara erkeklerden daha üstün olduklarına dair bir baskı hissi sıklıkla görülür. Bu durum, sosyal medyada gördüğümüz, patronluk taslayan kadınların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Geçmişte abisiyle rekabet içinde olan bir kadının bu mücadeleci davranışının ilişkide de devam ettiğini gözlemlediğim bir durum yaşadım.

Bu durum bir kırmızı bayrak olarak kabul edilir çünkü bir kadın seninle mücadele ettiğinde, kendisini senden daha üstün görüyor demektir. Bu, senden daha iyi olduğuna inanan bir kadının, seni ciddiye almayacağı ve uzun vadede seni yıkmaya çalışacağı anlamına gelir.

Hipergamisi tatmin olmuş bir kadın, kendini partnerinden daha yüksek bir seviyede hisseder. Onun gözünde cinsel pazar değeri, seninkinden en az 1-2 puan daha yüksektir.

Kadın, senin değerinin yüksek olduğuna inandığında, seninle rekabet etmek yerine sana hayranlık besleyecektir. Kadınlar genellikle devlerle birlikte olmak ister ve bu devleri hayranlıkla izlemek isterler. Hipergami, kendi seviyesini arar; sadece kendisinden daha iyisini bulduğunda tatmin olur.

Uzun vadeli bir ilişki içinde, partneriyle yarışan bir kadın, genellikle bir tren kazasının öncüsü gibi hissedilir. Bu durumu fark ederek, sağlıklı ve dengeli bir ilişki için uygun adımları atmaya önem vermek gerekir.

Kaynakça : Cooper, R. (2020). The unplugged alpha: The No Bullsh*t Guide to winning with Women and Life. Entrepreneurs in Cars.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala