Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

tabak teorisi

Tabak Teorisi – Tabak Çevirme

Yazar:

Kategori:

Tabak Teorisi ya da Tabak Çevirme özellikle tüm erkeklerin bilmesi ve uygulaması gereken bir tekniktir. Tabak çevirmenin ne olduğunu bu yazıda Rollo’nun kendi tabak çevirme yazısı üzerinden Türkçe’ye çevirmeye ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Eğer İngilizce biliyorsanız direk Rollo’nun sitesindeki yazısı üzerinden okuyabilirsiniz. Eğer bizimle kalmayı tercih ettiyseniz, daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Bir erkeğin ilişki hedefi tek bir kişiye odaklanmamalı, bir jonglörün başarılı bir şekilde tabak çevirmesine benzemelidir. Bir arada dönen çok sayıda eş zamanlı potansiyele sahip olması gerekir. Her tabağı peşinde olduğunuz ayrı bir kadın olarak düşünün. Bazıları düşer ve kırılır, diğerleri dönmeyi tamamen bırakmak isteyebilir ve bazıları istediğiniz kadar hızlı dönmeyebilir, ancak tabak teorisinin özü, bir adamın seçenekleri kadar kendinden emin ve değerli olmasıdır. Bolluk zihniyetinin özü budur; güven fazla seçeneğin olmasından kaynaklanır.

Bu prensip, beta Average Frustrated Chump‘lerin (yazı boyunca bu terim bundan sonra AFC olarak geçecek) aşamadığı pek çok sorunun çözülmesinin ve AFC‘lerin kurtarılmasının anahtarıdır. Aslında bu ideolojinin, sadece kadınları cezbetmek ve elinde tutmak değil, bir erkeğin hayatının birçok alanında başarısının temel taşı olması gerektiğini söyleyebilirim. Seçenekleri olan bir adam güce sahiptir, bu seçeneklerden ve bu güç duygusundan doğal bir güven duygusu ortaya çıkacak ve kendini gösterecektir. Seçenekleri olmayan bir adam bağımlı hale gelir, bu da güven eksikliğine ve kıtlık zihniyetine yol açar. Bağımlı ve seçeneksiz insanlar asla özgür değildir.

İlişkilerin Temel Kuralı

Her ilişkide en fazla güce sahip olan kişi, diğerine en az ihtiyaç duyan kişidir.

Bir erkek daha fazla tabak çevirdiğinde, aynı anda birden fazla kadının peşinden gittiğinde, eşit derecede keşfetmeye değer seçeneklere sahip olduğunda, erkek doğal olarak bilinçaltında daha rahat bir anlayışa sahip olacaktır. Bu anlayışın, erkeğin davranışlarına yansıyan, kadınların gizliden gizliye arzuladığı belirtileri vardır.

Seçenekleri olan bir erkeğin görüştüğü kadın adaylarının bilinçaltına aktaracağı ve diğer kadınlarla rekabet edilmesi gerekeceği hissi yaratan tavırları vardır. Bunun sonucunda ise kadınların bu erkeği, yüksek değer erkek olarak sınıflandırmalarını sağlayacak içgüdüsel dürtüleri ortaya çıkar.

Pick Up Artistry topluluğundaki çeşitli sitelerde, erkeklere bu davranışı taklit etmeleri öğretiliyor çünkü bu, çekicilik ve ilginin temel unsurudur. Kendini beğenmiş ve komik erkek olmaları gerektiği vurgulanıyor. Aslında bu teknik seçenek eksikliğini maskelemeye çalışan erkeklerin uyguladığı yöntemdir.

Bu nedenle doğal Alfa erkek, hem kendi değerini bilip hem de eğlenceli olmayı zahmetsizce yaparken, daha fazla tabak döndürme avantajına sahip olmayanlar betalar, göz teması veya kızlara ​yaklaşırken yapılması gerekenler gibi basit şeylerle uğraşırlar. Bu aynı zamanda hayatınıza da hakim olması gereken “umurumda değil” zihniyetinin de temel ilkesidir; aynı anda başka seçenekleriniz de varsa umurunuzda olmaması aslında çok daha kolaydır.

Pompalı Tüfek Mantığı

Tabak Teorisinin bir erkeğe sağladığı en önemli faydalardan biri, hem uzun süreli ilişkiler içinde hem de dışında ONEitis eğilimini büyük ölçüde engellemesidir.

Uzun süreli ilişkileri başlatmak için genellikle çoğu kişi Sniper zihniyeti denen şeyi uyguluyor. Bu, tüm zamanını, çabasını ve kaynaklarını sabırla hedefini beklemeye harcayan, en kesin koşullarda yeterli cesareti toplamak ve o zamana kadar kıza tek atış yapmak için o mükemmel fırsatı bekleyen AFC’dir ki bu kadar emek sonrası ONEitis geliştirmesi neredeyse kesindir.

Bu süreç, aşırı durumlarda birkaç haftadan birkaç yıla kadar sürebilir, ancak bu süre zarfında, bir erkeğin en değerli kaynağı olan potansiyel diğer fırsatları gönüllü olarak feda eder. Tabak Teorisini benimseyen erkek, pompalı tüfekle kadın avına çıktığında bu durumdan daha kolay kaçınabilir; mümkün olan en geniş alana mümkün olduğunca fazla etkiyle atışlar yapmak ve avları yakalamak.

AFC tek olta ve tek kancayla balık tutarken, Plaka Teorisyeni balık ağıyla avlanır, tutmaya değer balıkları seçer ve değersiz olanları geri atar.

Bir uzun süreli ilişki içinde Tabak Teorisi daha belirgin hale gelir. AFC, partnerini yatıştırır ve onunla özdeşleşir çünkü partnerinin onun tek yakınlık kaynağı olduğu anlayışını geliştirdiğinden denge partnerinin lehine değişmiştir. ONEitis için daha iyi bir tarif düşünelemez çünkü o, tek yakınlık kaynağı olarak partnerine giderek daha fazla bağımlı hale gelir.

En azından seçeneklere ilişkin gizli algıyı sürdürebilen erkek (yani diğer kadınların kendisi için rekabet edeceğine dair sosyal kanıt), korku oyunu yaratabilen erkek, bu güç dengesini korur. Başarılı erkeklerin çoğu bu konuda doğuştan bir anlayışa sahiptir ve bu onların evlenmeye yönelik popüler çekincelerini açıklar.

Uzun süreli ilişkide Tabak Teorisi, partnerinizin sizin üst değer bir erkek olarak seçeneklerinizin olduğunu anlamasına dolaylı yoldan sebep olur, bu tarz bir farkındalığın olduğu ilişkide de güç dengesi bozulmayacak ve alfa erkeğin lehinde olmaya devam edecektir.

Sonuç olarak ise OneItis gibi sorunlu bir zihin yapısı oluşmadan, ilişki içinde erkek ve kadın dengesi doğal dengesinde kalarak, başarılı bir ilişki sürdürülebilecektir.

Balık ağı benzetmesinde de belirtildiği gibi, daha fazla tabak döndürmek, size en geniş olası seçenekler havuzundan seçim yapma ve bunları tarihlendirme veya uygun gördüğünüz şekilde bırakma fırsatı verir. Bunun iki faydası vardır.

Birincisi, bir insanın kendi kişisel tatmini için neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmek için değerlidir, ancak kesinlik veremeyen bir deneyim olarak hizmet eder. Tecrübe sert öğretir ama en iyiyi öğretir. Tecrübenin genişliği insana fayda sağlar. Kimin içgörüsü daha faydalıdır, dünyayı yelkenle dolaşan adam mı, yoksa asla bir gölün ötesine geçme cesaretini göstermeyen adam mı?

İkincisi, fırsat ve seçenekler insanı ÖDÜL yapar. Rock yıldızları, profesyonel sporcular ve film yıldızları, şöhretlerinden dolayı kadınlar için karşı konulmaz değildir; ancak bariz bir şekilde ve en yüksek sosyal kanıtla, diğer kadınların kıskançlıkla uğruna rekabet edecekleri seçenekler oldukları ve kendilerine duydukları güveni kanıtladıkları için kadınlar için karşı konulmazdırlar. Bu bilinçdışı bilgi doğal olarak onlarda da kendini gösterir.

Tabak Teorisi Ne Değildir?

Tabak teorisi uzun süreli ilişkinizde partnerinizi, sevgilinizi ya da eşinizi aldatmanızı meşrulaştıran bir şey değildir. Tabak teorisi özellikle kısa ilişkilerde seçeneklerinizi açık tutmanız gerektiğini vurgular, uzun süreli bir ilişki yaşadığınız partnerinizde ise tabakları gerektiği noktada salmanız gerekir. İlişkiniz monogamic ya da polygamic olabilir ve bu tamamen sizlerin isteğine bağlı bu noktada bir şey söyleme hakkım yok, ama açık olmayan bir ilişkide her ne kadar erkeğin polygamic bir doğası olsa da partnerinizi kandırmak ve onu aldatmanın herhangi bir açıklaması yoktur. Tabak teorisini sürdürmek istiyorsanız, ilişkinin başında çerçevenizde bunu da tutarak partneriniz de farkında olmasını sağlayarak yapabilirsiniz, aksi halde tekrar söylüyorum, aldatmak sadece penetrasyonla yaşanan bir eylem değildir.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala