Alfa Erkek

alfa erkek, kadınlar, ilişkiler, ayrılıklar

uzun mesafe ilişkisi

Uzak Mesafe İlişkisi

Yazar:

Kategori:

Başlangıçta direk gerekli özet olarak düşüncemi aktarmak istiyorum, bu sebeple uzak mesafe ilişkisini daha yazının başından onaylamadığımı bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bu kadın kırmızı bayraklı kadınlardan biriyse lütfen bir an önce bu ilişkiyi bitir!

Fakat biz birbirimizi çok seviyoruz ve ondan başkasıyla olamam! Bu her ne kadar bir yanılgı olsa bile saygı duyarak bu noktada neler yapabilirsin onlardan bahsedeceğim. Uzak mesafe ilişkilerinin çoğunun mutlu sonunun (yüzde 80’i kadarı) olmadığı ve ayrılığın kaçınılmaz olduğunu bildirerek, yine de yapabileceklerini aktaracağım.

Aşık olduğunda partnerine o kadar yükselirsin ki, zamanın her anını onunla geçirmek istersin. Onun geçmişini bilmek, hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler hakkında konuşmak ve onu gerçekten tanımak istersin.

İlişkinizin fiziksel mi, uzak mesafeli mi yoksa tamamen internet üzerinden mi olduğu önemli değil. Gerçek şu ki, her türlü ilişki beynini aşk hormonlarıyla doldurur ve seni partnerine bağlar.

Bunu şu maddeler karşılandığı süre boyunca beynin yapar:

 • İlişkin daha yeniyse.
 • Sen ve partnerin bu ilişkiyi sürdürme yeteneğine sahipse.

Eğer bunu sürdüremiyorsanız ya da örneğin çok fazla tartıştığınız için sürdürmekte kötüyseniz, o zaman ilişkiniz muhtemelen er ya da geç bu yükün altında çökecektir.

Bir diğer nokta da ise, ilişkinizin kişisel olgunluk ve birbirinizin farklılıklarını anlama eksikliğinden kaynaklanan karakter uyumsuzluklarına dayanamaması mümkündür.

İster inanın ister inanmayın, ancak ilişkilerin bu kadar sık ​​başarısız olmasının nedeni, çiftlerin çok geç olmadan sorunlu davranışlarında değişiklik yapma becerisine sahip olmamasıdır. Genellikle değişme ihtiyacını görmezler ve hissetmezler, bu yüzden her zaman olduğu gibi davranmaya devam ederler ve bunu yaparak ilişkilerine o kadar fazla baskı uygularlar ki, onu aşırı yüklerler.

Farkında olmadan, sürdürülmeyen ilişkilerinin kendilerini kendi yarattıkları negatif enerji alanına sürüklemesine izin verirler ve sonunda birbirlerine karşı negatif hisler hissetmeye başlarlar.

Bu genellikle uzak mesafe ilişkilerinde de yaşanan bir şeydir.

Kişilik farklılıkları nedeniyle (farklı istekler, ihtiyaçlar ve anlayışlar), uzak mesafe ilişkilerindeki çiftler fiziksel temas yaşayabilen çiftlerle aynı sorunlarla karşılaşır. Tek fark, uzak mesafe ilişkilerinin de, bir dizi uzun mesafeli zorluğu masaya getirmesidir.

Bu zorluklar, çiftlerin mesafe yoluyla iletişim kurması ve fiziksel temas eksikliği nedeniyle birbirlerini yanlış anlamaları nedeniyle ortaya çıkar.

Uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftler, birbirlerinin mesajlarını, çağrılarını veya davranışlarını yanlış algılarlar (çoğunlukla kişisel olarak) ve iletişim sorunlarını çözmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğinde çözüm yerine tartışmaya devam ederler.

Ne yazık ki bu, uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftin arasında sürtüşmeye neden olur ve (eğer derhal ve etkili bir şekilde ele alınmazsa) çiftin birbirlerini yanlış anlamasına ve birbirlerine karşı hislerinin kaybolmasına neden olur.

Uzak mesafe ilişkisi nasıl sürdürülür?

“Uzak mesafe ilişkisi nasıl sürdürülür?” diye merak ediyorsan sana verebileceğim en iyi açılış tavsiyesi, kontrol edebildiğin kişiyle başlamandır. Yani kendin.

Kendini inceleme altına alarak başla ve geliştirebileceğin her şeyi analiz et. Olumsuz özelliklerini, alışkanlıklarını, sevdiğin özelliklerini yaz ve partnerinle bunlar hakkında konuş.

Partnerinin seni daha az düşüneceğinden veya üzerinde güç kazanacağından endişelenme. Bu gerçekleşmeyecek çünkü partnerin senin bireysel olarak gelişmeye çalıştığını görecek, bu da bir kadının erkekte aradığı en önemli ve çekici etkenlerden biridir.

Çabalarını takdir edecek ve sonuç olarak sana karşı nazik ve dürüst olacaktır.

Partnerinin eleştirilerini kişisel olarak almamak için elinden geleni yap. Güvensizliklerinin seni etkilemesine izin vermek yerine partnerini dikkatle dinle ve ondan listeye ekleyebileceği, onu mutlu edecek bazı davranışları düşünmesini iste, ama parantez içinde şunu da söylemek isterim. Bir kadının sözlerinden çok davranışları isteklerini yansıtır, sadece sözlerine inanarak değişmeye başlarsan sonunda onun hoşlanmayacağı bir erkeğe dönüşürsün. Buna özellikle çok dikkat et!

Bunlardan sonra, partnerin de muhtemelen sana kendi kusurlarını soracaktır. Sevgilinin de kişisel olarak gelişmeye ilgi göstermesi önemli !

Partnerin eksikliklerinin neler olduğunu bilmiyorsa veya bunları sormuyorsa, partnerine kendisini nasıl geliştirebileceğini ve ilişkiye nasıl katkıda bulunabileceğini duymak isteyip istemediğini sor.

Sevgilin kabul ettiğinde, seni zaman zaman üzen ve sinirlendiren şeyleri partnerine anlat ve bunları çözebilirse ne kadar mutlu olacağını belirt.

Sevgiline davranışsal gelişim imkanı vererek, aslında onun daha iyi bir insan olma isteğine ilham verecek bir plan yaratmış oluyorsun. Ancak kısa süreli bir motivasyonla bu işe başlarsa ne yazık ki yeterli olmayacaktır.

Muhtemelen kendisi üzerinde çalışma konusunda sizin kadar motive olmayacak. Bu davranışları törpüleme planını bir veya iki gün hatırlayabilir, ancak muhtemelen bir ay veya kalıcı değişiklikler yapmaya yetecek kadar uzun süre düşünmeyecektir.

Bu nedenle inisiyatif alman ve sevgiline kendisi üzerinde çalışması için ilham vermeye devam etmen gerekecek, atlamadan şunu da belirtmek istiyorum ama… İyi ilişkiler emek gerektirmeyen ve akışta iyi hissettiren ilişkilerdir, bunu da unutma. Yine de motivasyon vererek devam edeceksen, iyi yaptığı bir iş için partnerine iltifat ederek ve ilişkini güçlendirdiği için ne kadar mutlu olduğunuzu ona hatırlatarak gösterebilir böylece davranışsal olarak da doğru davranışlarını ödüllendiriyor gibi hissettirebilirsin.

Gerçek şu ki kadınlar ve hatta erkekler iltifatlardan hoşlanırlar. İltifatlar nedeniyle kendilerini iyi hissettiklerinde ve en çok değer verdikleri kişinin (partnerlerinin) yaptıkları bir şeyden heyecan duyduğunu gördüklerinde, gelişmeye devam etmek için ellerinden gelen her şeyi yapma olasılıkları yüksektir.

Bunu yapacaklar çünkü gelişmek, övülmek ve değer verdikleri kişiyi mutlu görmek iyi hissettirir.

Uzak mesafe ilişkisini nasıl sürdüreceğinize dair 10 ipucu

Artık uzak mesafeli bir ilişkinin başarısız olmasını nasıl önleyeceğinizi anlattığıma göre, bunu nasıl sürdürebileceğini tartışalım.

Çok önemli ama biraz tartışmalı bir konuyla başlıyoruz.

1) Fiziksel Yakınlık Eksikliğini Telafi Edin
Fiziksel yakınlık, çiftlerin birbirleriyle bağ kurmasına yardımcı olduğundan ilişkilerde önemli bir rol oynar.

Ancak ne yazık ki, gerçekten iyi bir bağ kurmak aynı zamanda hem bir nimet hem de bir lanettir.

Sarılmanın, öpüşmenin ya da sevişmenin ne kadar harika bir duygu olduğunu hissedebildiğimiz için bunun neden bir lütuf olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendimizi dünyanın tepesindeymiş gibi hissediyoruz. Ancak bunun bir lanet olmasının nedeni, fiziksel ilişki içinde olan çiftlerin birbirlerini hızla tanımaları ve birbirlerinin kusurlarını ve zayıflıklarını fark etmeleridir.

Birbirlerinin eksikliklerini keşfederler ve çıktıkları kişinin gerçekte nasıl biri olduğunu öğrenirler.

Birbirleriyle ne kadar çok zaman geçirirlerse, kabul etmeleri, üzerinde çalışmaları ve üstesinden gelmeleri gereken farklılıkları, eksiklikleri, sorunları ve uyumsuzlukları o kadar çabuk keşfederler.

Ne yazık ki bu, uzak mesafelerdeki çiftlerin de başına gelir; ancak çok zaman sonra.

Ancak uzak mesafe ilişkisindeki çiftler ile fiziksel temas kurabilen çiftler arasında bariz bir fark var. Ve bu fark, uzak mesafe ilişkisindeki çiftlerin uzaktan sorunlarıyla uğraşmaya şanslarının olmasıdır.

Fiziksel temas kurabilen çiftlerin aksine, uzak mesafe ilişkisi çiftlerinin ortaya çıkan sorunlarla baş etmek için kendi alanları vardır. Hatta çoğu zaman birbirinden yüzlerce kilometre uzaktadırlar, bu yüzden sorunlarla rahat bir şekilde, sakin bir şekilde başa çıkabilirler.

Birlikte yeterince vakit geçirememek, bulaşıkları yıkamayı unutmak ya da evi süpürme görevini yerine getirmemek gibi pek çok fiziksel sorunun da önüne geçebilirler. Bu ilişkilerde, bu tür fiziksel sorunlar ya olmuyor ya da uzak mesafeli çiftleri çok fazla etkilemiyor.

Fakat, önemli bir nokta olan, cinsellikten kaynaklanan sorunların çözümüne gelince, uzak mesafeli ilişkilerin hem artıları hem de eksileri olduğu anlamına gelir.

Avantajı, birlikte çok fazla zaman geçirmekten kaynaklanan bazı tartışmalardan kaçınabilmeleridir. Ayrıca kendi başlarına daha fazla zaman geçirebilirler ve sonuç olarak iletişim kurduklarında veya ayrı kaldıktan sonra birbirlerini gördüklerinde daha iyi bağ kurabilirler.

Partnerin yokluğu ve ona olan özlem arttıkça sevginin de büyüdüğü bir gerçektir.

Öte yandan dezavantajları ise, uzak mesafe ilişkisi çiftlerinin bir tartışma/anlaşmazlık sırasında partnerlerine sarılamamaları ve onlara kendileri hakkında ne hissettiklerini gösterememeleridir. Bazen (mesafe ve farklı iletişim tarzları nedeniyle) birbirlerini iyileştirmek yerine birbirlerine zarar verirler.

Uzak mesafe ilişkisinin bir diğer dezavantajı ise uzak mesafe çiftlerinin ilişkilerinin gerçekliğinden şüphe etmeye daha yatkın olmalarıdır. Bazen kendilerine şu soruyu sorarlar: “Bu ilişki benim istediğim bir şey mi? Hislerim gerçek mi? Partnerim beni anlıyor mu?”

Kendileriyle ilgili bu tür şüpheler, çiftlerin kendilerine daha uygun birinden fiziksel, duygusal, cinsel tatmin ve güvence aramalarına neden olabilir. Fiziksel olarak onlara daha yakın birinden…

Fiziksel yakınlığın yerini hiçbir şey tutamaz, çünkü fiziksel yakınlık, fiziksel dokunuştan başka hiçbir şeyin tatmin edemeyeceği bir özlemdir (insani bir duygudur). İşitme, görme, koku ve tat alma duyuları arasında insanın beş duyusundan biridir.

Öncelikle fiziksel varlığın ve yakınlığın ilişkideki güveni güçlendirdiğini ve çiftlerin duygusal olarak birbirlerine bağlı kalmalarını sağladığını söylemek isterim.

Çiftleri birbirine bağlanmasına yardımcı oluyor. Tek başına duygusal yakınlıktan daha yakın olmalarına imkan sağlıyor.

Ancak ilişkiniz kısmen ya da büyük ölçüde uzak mesafeli olduğundan, partnerinizle fiziksel ilişki kuran çiftler kadar fazla fiziksel yakınlık paylaşamayacağınız açıktır. Duygusal yakınlığı paylaşmakla yetinirsiniz.

Ama yinede, ilişkiniz herhangi bir normal çiftin ilişkisi kadar gerçek ve güçlü olabilir, tabii bir geçmişiniz ve duygusal bağınız varsa. Hatta, daha da güçlü olabilir!

Ancak belirtmek istediğim bir şey var.

Uzak mesafeli bir ilişkinin yürümesi için cinselliğe gerek olmasa da ne yazık ki çiftin mutluluğuna katkıda bulunur.

Çiftlerin birbirlerine daha bağlı hissetmelerini, daha derin aşk yaşamalarını ve gelecek için daha iyimser olmalarını sağlar.

Bu yüzden bu paha biçilmez uzak mesafe ilişkisi tavsiyesini dinlemeli ve yüz yüze bağ eksikliğini başka yollarla telafi etmelisiniz. Neredeyse partnerinizin yanındaymışsınız gibi bağ kurmanıza olanak tanıyan şekillerde.

Bunu yapmanın harika yolları şunlardır:

 • Flört
 • Uzak mesafeli cinsel aktif olun (Sexting vs…)
 • Partnerinizin görünüşüne ve sesine iltifat edin
 • Vücudunuz üzerinde çalışın ve sonuçları partnerinizle paylaşın
 • Ona fotoğraf ve videolar çekin
 • Mektup, hediye veya somut herhangi bir şey gönderin

Eğer uzak mesafeli bir ilişkiniz varsa, uzak mesafeli ilişkinizi sanki fiziksel temas kurabildiğiniz bir ilişkiymiş gibi sürdürmeniz gerekir. Partnerinizle bağ kurmanın ve ona yakın kalmanın yollarını bulmalısınız.

Bunu yapmak ilişkideki duygusal ve cinsel tatmininizi en üst düzeye çıkaracak ve karşılığında partnerinizin sizi daha çok takdir etmesini sağlayacaktır.

2) Partnerinizle vakit geçirin
Uzak mesafeli bir ilişkiyi sürdürmek, normal bir ilişkiyi sürdürmekle aynı şekilde çalışır. Normal bir ilişkiye nasıl zaman ve çaba harcamanız gerekiyorsa, uzak mesafeli ilişkinize de zaman ve çaba harcamanız gerekir.

Ne kadar ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyduğu her çiftin kendisine bağlıdır.

Ancak partnerinizle her gün bir kaç dakika zaman ayıramıyorsanız, bırakın uzak mesafe ilişkisini, muhtemelen kararlı bir ilişki içinde bile olmamanız gerekir.

Uzak mesafeli ilişkiler hafife alınmamalıdır çünkü bunlar fiziksel ilişkilerden daha az önemli veya daha az talepkar değildir. Aksine, daha da fazla günlük bakım ve dikkat gerektirirler. Fiziksel varlık eksikliğini telafi etmek için buna ihtiyaçları vardır.

Dolayısıyla, uzak mesafeli bir ilişkiyi nasıl sürdüreceğinizi bilmek istiyorsanız, partnerinize zaman ayırarak başlayın. Partnerinizle sık sık mesajlaşın, sesli arama yapın, görüntülü arama yapın ve partnerinize uzak mesafeli ilişkinizin sizin için önemli olduğunu gösterin. Sadece dikkat etmeniz gereken şey, bunları yapacakken bu ilişkiye değip değmeyeceğine karar vererek ilerlemenizdir. Çünkü, bu harcayacağınız zaman, sizin başarılarınız ve kariyerinizden çalınabilecek sürelerdir. Bu ince çizgiyi iyi ayarlamalısınız.

3) Özel hayatınızı ihmal etmeyin
Uzak mesafe partnerinizle vakit geçirmek ne kadar önemli olsa da ilişkinin dışında bir hayatınızın olması da bir o kadar önemlidir.

Hayatınızı yalnızca uzak mesafe partneriniz üzerine kurarsanız, kişisel mutluluk için partnerinize aşırı güvenmeye başlayabilir ve bu süreçte onu boğabilirsiniz.

Başka bir deyişle, çok talepkar olabilir ve partnerinizi korkutup kaçırabilirsiniz.

Bu nedenle sizin ve eşinizin ayrı hayatlar yaşamanız çok önemlidir. İkinizin de birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan kendi arkadaşlarına, hobilerine, aktivitelerine, hedeflerine ve tutkularına ihtiyacı var.

Eğer birbirinizin her şeyiyseniz (birçok beta erkeğin kabul ettiği gibi), hızla birbirinize bağımlı hale gelebilirsiniz. Bu, sizi ve partnerinizi birbirinize o kadar yakınlaştırır ki, kimliklerinizi kaybedersiniz, onları tek bir kimlikte birleştirmeye çalışırsınız ve birbirinizin olmadığınız insanlar olmasını beklersiniz.

Bildiğiniz gibi kimliklerin birleşmesi asla gerçekleşmemeli ve olmamalı. Çünkü ikiniz de farklı insanlarsınız. Bu nedenle bireysel yaşamlarınıza yatırım yaparak birbirinizin beklentilerini yükseltmekten kaçının.

Kendinize ne kadar çok yatırım yaparsanız, o kadar sağlıklı duygusal mesafe yaratırsınız ve bir çift olarak o kadar mutlu olursunuz.

Partnerinize duygusal olarak fazla bağımlı olduğunuz için uzak mesafeli ilişkinizde zorluk yaşıyorsanız, kendinize olan saygınızı düşünmenizi öneririm.

Kendinizi algılama biçiminizin sağlıklı olup olmadığını ve hayatınızda bunu partnerinizle paylaşacak kadar olup olmadığını anlayın.

4) Birbirinizi neden sevdiğinizi hatırlatın
İlişkinize katkıda bulunmak için partnerinizle birlikte yapabileceğiniz bir diğer önemli aktivite ise ilk etapta birbirinize neden ve nasıl aşık olduğunuzu hatırlatmaktır.

Sizi bir araya getiren deneyimi tekrar gözden geçirerek o dönemde ne kadar heyecanlı olduğunuzu hatırlayabilir ve bu süreçte o heyecanı yeniden yaşayabilirsiniz.

Bu şekilde birbirinize olan sevginizi büyütebilir ve iyisiyle kötüsüyle bu deneyimleriniz sayesinde birbirinize aşık kalabilirsiniz.

5) Gelecek için planlar yapın
Gelecek hakkında konuşmak, uzak mesafeli bir ilişkiyi sürdürmeyi çok daha kolaylaştırır. Bunu kolaylaştırmasının nedeni ise plan yapmanın, gelecek hakkında düşünmenin, ortak hedefler ve fikirler üzerinde anlaşmanın çiftlerin beyinlerindeki bağlanma kimyasallarını serbest bırakmasıdır.

Bir bütün olarak bir araya gelmeyi hayal etmelerini sağlar ve aralarındaki sevgi bağını güçlendirir.

Gelecek hakkında konuşmayan çiftler ise dümensiz gemilere benzer. Kesin bir varış noktası olmayan bir alanda düşüncesizce yol alırlar ve yaklaşan engellerle çarpışırlar.

Yani kız arkadaşınızla veya erkek arkadaşınızla uzak mesafe bir ilişki sürdürmeye çalışıyorsanız ve bu konuda ciddiyseniz partnerinizle planlar yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Birbirinizi yakın gelecekte görmek hakkında konuşun ve fiziksel bir çift olarak hayatların birleştirilmesi konusunu tartışın (Rollo’nun 6 ay içinde evlenmeyi düşünmediğiniz bir kadınla aynı eve çıkmayın kuralını es geçmeyin bu noktada!). Bir noktada uzak mesafe ilişkinizin fiziksel bir ilişkiye dönüşmesi gerekiyor.

6) Anlaşmazlıklarla hızlı ve etkili bir şekilde ilgilenin
İlişkiniz yeniyse muhtemelen herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Partnerinize aşık olacağınız için bunları sorun olarak görmeyeceksiniz.

Ancak tutkunuz bittiğinde ve daha mantıklı düşünmeye başladığınızda, çeşitli sorunları fark etmeye başlayacaksınız.

Bu sorunlar daha büyük sorunlara dönüşmeden hızla çözmeniz önemlidir. Bunu onlara düşünceli bir şekilde yaklaşarak yapabilirsiniz.

Şöyle diyebilirsiniz: “Bu konuda yanılıyor olabilirim ve çoğu zaman yanılıyorum. Bu yaklaşım hakkında ne düşünüyorsunuz…?”

Partnerinize ne kadar nazik bir şekilde eleştirirseniz, onun bunu yanlış algılama ve bundan rahatsız olma ihtimali o kadar az olur. Bir dahaki sefere fikirlerinizi, duygularınızı veya görüş farklılıklarınızı aktarmak istediğinizde bunu denemenizi tavsiye ederim.

Basitçe özür dileyerek/yanılıyor olabileceğinizi söyleyerek başlayın; partneriniz sorunu kendinizle çözemediğinizi görecektir.

Ve sorunu çözdüğünüzde, onu çözülmüş halde bıraktığınızdan emin olun. Sırf bir parçanız hâlâ ondan etkileniyor diye geçmişi kazıp çıkarmanın hiçbir anlamı yok. Gitmesine izin vermeyi öğrenin.

Eğer gitmesine izin vermezseniz, sorunu ilk ortaya çıktığından daha büyük hale getirebilirsiniz.

Uzak mesafe ilişki anlaşmazlıklarınıza fayda sağlayacak bir diğer tavsiye ise partnerinizi asla görmezden gelmemeniz ve ona acı çektirmemenizdir.

Siz de farklılıklarınızı çözmeden uyumayın. Geç olduysa ve tartışılacak başka bir konu varsa, partnerinize onu sevdiğinizi söyleyin ve konuşmaya ertesi gün devam edeceğinizi dile getirin.

Duygusal açıdan olgun çiftler zor durumlarla bu şekilde başa çıkar.

İşte uzak mesafe ilişkinizdeki tartışmaları ve anlaşmazlıkları nasıl çözeceğinize dair birkaç ipucu:

 • Dikkatle dinleyin ve ilgi gösterin. Eleştirmeyin, kınamayın ve küçümsemeyin.
 • Sorunları birden fazla olmadan, daha büyük sorunlara dönüşmeden çözün.
 • Öfkenizi kontrol edin ve egonuzu bir kenara bırakın.
 • Gerçekçi olmayan beklentilerden vazgeçin.
 • Birbirinizi affedin.
 • Partnerinize ortak bir amaç için mücadele ettiğinizi söyleyin/gösterin.
 • Zaman ayırın ve rahatsızlıkları en aza indirin.

7) Partnerinizden ve ilişkinizin kalitesinden şüphe etmeyin
Uzak mesafeli bir ilişki içindeyseniz ve uzak mesafeli ilişkiyi nasıl sürdüreceğiniz konusunda tavsiye arıyorsanız, size verebileceğim en önemli ipuçlarından biri partnerinizin sizi mutlu etme yeteneğinden asla şüphe etmemektir.

Partnerinizden şüphe duyuyorsanız şüphelerinizin, korkularınızın veya hoşnutsuzluğunuzun partnerinize karşı hislerinizi değiştirmesine ve ona karşı olumsuz çağrışımlar geliştirmesine izin verebilirsiniz.

Sevginizi kaybedebilirsiniz.

Bu nedenle uzak mesafe ilişkisini korumanın ve bir çift olarak mutlu kalmanın anahtarı çok basittir. Siz ve eşiniz, birikmiş hayal kırıklıklarından kurtulmayı ve birbirinize olumlu bir gözle bakmayı öğrenmelisiniz.

Bu sizi bir sonraki noktaya götürür.

8) Özür dileyin (Gerekiyorsa!)
Bu noktaya alışmak kişisel olgunluk, karakter ve biraz zaman gerektirecektir. Ancak egonuzu bir kenara bırakıp partnerinizi incittiğiniz, endişelendirdiğiniz veya hayal kırıklığına uğrattığınız için özür dilemeniz çok önemlidir.

Partnerinizin olgun olması şartıyla, partneriniz özrünüzü hemen kabul edecek ve yaptığı yanlışlardan dolayı özür dileyecektir.

Sorunlar büyümeden bu şekilde hızla önlenir ve uzak mesafe ilişkisinizi çoğu fiziksel çiftten daha iyi sürdürürsünüz.

Bazen denemenizi öneririm.

9) Diğer insanlarla nasıl konuştuğunuza dikkat edin
Uzak mesafe ilişkisi içindeyseniz ve ilişkinin fiziksel faydalarından (çok sık) yararlanamıyorsanız, muhtemelen gelecekte bir noktada duygusal ve cinsel dürtülerinizi tatmin edebilecek yeni insanlarla tanışacaksınız.

Onlarla ne yapacağınıza karar vermeniz için size bir şans verilecek.

Eğer iyi ahlaki değerlere sahip, öz farkındalığı olan ve öz kontrolü iyi olan bir kişiyseniz muhtemelen endişelenecek bir şeyiniz yoktur. Aldatmanın yanlış ve kabul edilemez olduğunu biliyorsunuz.

Ancak doğru ve yanlış konusunda iyi bir anlayışa sahip değilseniz ve dürtülerinizi dizginleme konusunda pek iyi değilseniz, o zaman insanlarla nasıl konuştuğunuzu kontrol etmek ve konuştuğunuz kişilerin türünü sınırlamak isteyebilirsiniz.

Onlardan uzak durmak isteyebilirsiniz.

Özellikle de uzak mesafe ilişkisi içinde olmanızı umursamayan ve yalnızca kendileri için en iyisini isteyen insanlardan.

Açıkçası bu tür insanlardan uzak durmalısınız, aksi takdirde uzak mesafe ilişkisi yaşadığınız partnerinizi gözden kaçırmanıza neden olabilirler. Zaten birisiyle görüştüğünüzü ve ilişkinize saygı duymaları gerektiğini söyleyerek onlardan uzaklaşabilirsiniz.

Bunu dedikten sonra onlarla ilişkinizin bu şekilde devam edemeyeceğini, artık yollarınızı ayırma zamanının geldiğini söyleyin.

10) Bela aramayın ve eğlenin
Sevdiğiniz biriyle birlikte olmanın amacı rahatlamak ve o kişiyle vakit geçirmekten keyif almaktır.

Bu nedenle partnerinizle sohbet ederek ve uzak mesafe ilişkisi yaşadığınız partnerinizle aktivitelerle eğlenmeye devam etmeniz çok önemli.

Partnerinizi takdir etmeyi bırakırsanız ve dikkatiniz dağılırsa, partnerinizi sizin için sıradanlaşabilir ve partnerinizin sizin için iyi bir romantik eş olmadığı fikrine kapılabilirsiniz.

Bunun olmasını önlemek için ilişkinizin başarısının astrolojik işaretlere veya kontrolünüz dışındaki gizemli bir güce bağlı olmadığını anlayın.

Uzak mesafe ilişkisinin başarısı onu sürdürme yeteneğinize bağlıdır.

Bir ilişkiyi sürdürme yeteneğiniz ise aldığınız derslere, deneyimlerinize ve şu ana kadar kendi üzerinizde yaptığınız çalışmalara bağlıdır.

Çok fazla ilişki için uğraştırysanız bu ilişkiye yansıtacaktır. Ancak umursamadıysanız ve hala stres yaratan etkenlere karşı dürtüsel tepkiler veriyorsanız, büyük ihtimalle uzak mesafe ilişkinizi siz ve partneriniz için çok zorlaştıracaksınız.

İlişkiye gereksiz ağırlık katacaksınız ve sonunda ya ayrılmak isteyeceksiniz ya da başka biriyle yeni bir ilişkiyi başlatacaksınız.

Bu nedenle ilişkinizdeki sorunları aramak yerine, sorunları çözmeye ve partnerinizle vakit geçirmenin tadını çıkarmaya odaklanın.

Yararlanılan Kaynaklar: MagnetofSuccess, Rational Male by Rollo Tomassi

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Paylaş
Bağlantıyı kopyala